fbpx

Blog

15 Temmuz Anısına
Duyurular

15 Temmuz Anısına

15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizin sahip olduğu tüm değerler ile hukuk ve demokrasi düzenine karşı yapılan hain darbe girişimini bir kez daha kınıyor ve lanetliyoruz.

İnsanlarımızın manevi duygularının farklı çıkar grupları tarafından suistimal edilerek gizli amaçlar için kullanılmasını, liyakat ve devlete sadakat duygusunun zayıflatılmasını, hukuk sisteminin zedelenmesini, ülkemizi demokratik düzenine kastedilmesini, milletin egemenliğinin bir takım şartlara bağlanmasını asla kabul etmiyoruz.

Ülkemizin çağdaş bir medeniyet seviyesine ulaşmasının tek yolunun, milletin iradesi ile seçilmiş temsilciler aracılığıyla ve hukukun üstünlüğü ile gerçekleşeceğine inanıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dile getirilmiş olan “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünü kayıtsız ve şartsız savunuyoruz.

15 Temmuz gecesi demokrasisine sahip çıkan vatandaşlarımızla ne kadar gurur duysak azdır! Ülkemizin güvenliği ve bekası için canını veren olan tüm şehitlerimizi; Ömer Halisdemir gibi her biri ayrı bir kahraman olan 250 şehidimizi rahmet ve şükranla anıyor, ailelerine sabırlar diliyoruz. 2148 gazimize minnet duyuyor, onlara acil şifalar ve sağlıklı ömürler diliyoruz.

Ordunun ve çeşitli devlet kurumlarının içerisine sızarak bu darbe girişiminde bulunan vatan hainlerinin bir an önce adaletin önüne çıkarılarak cezalandırılmasını; güçlü bir devlet geleneği olan ülkemizin ve şanlı Türk Ordusunun saygınlığına gölge düşürülmemesini arzu ediyoruz.