fbpx

Gönüllülük ve Katılım

Özellikle gençlerde “gönüllülüğü yaşam tarzı haline getirmek ve toplum genelinde sivil toplum duyarlılığı oluşturmak” üzere bilgilendirme ve bilinçlendirme misyonumuzla beraber, bunu gerçekleştirmek için çeşitli etkinlikler ve eğitimler düzenliyoruz.

Yaşayarak ve deneyimleyerek öğrenme faktörleri dikkate alınarak uyguladığımız bu eğitimler ile kısa vadede bilgilendirme, orta vadede beceri, uzun vadede ise kalıcı davranış ve alışkanlık kazanımlarının sağlanması amaçlıyoruz.

Gönüllü Eğitim Programı (GEP)

Gönüllü Hareketi’ne katılmak isteyen gönüllüleri Gönüllü Eğitim Programı’na dahil ederek, gönüllülüğü bir yaşam tarzı haline getiriyoruz.

Gönüllü Eğitmen / Öğretmen

Mesleğin veya hobilerin ile ilişkili olan farklı konulardaki bilgi, birikim ve deneyimlerini; Gönüllü Hareketi’nin farklı hedef kitleleri ile paylaşabilir, onlara yönelik eğitimler verebilirsin. 

Adım Adım Gönüllüsü

Adım Adım düzenlediği Yardımseverlik Koşuları ve diğer sportif etkinliklerde, bağış kampanyası açarak sosyal sorumluluk projelerimize destek olabilir, çevreni harekete geçirebilirsin. 

Lise Gönüllülük Programı

Özellikle International Bachelor (IB) programının uygulandığı liselerde okul yönetimi ve öğretmenlerle işbirliği yaparak gönüllülük programı uyguluyoruz.

Topluma Hizmet Uygulamaları

Üniversitelerin özellikle eğitim fakültelerinde olan “topluma hizmet uygulamaları" dersi kapsamında 8-14 haftalık gönüllülük programı uyguluyoruz.

Paylaşma Günü

Tüm dünyada eş zamanlı olarak, gönüllülüğün ve bağışçılığın kutlandığı Paylaşma Günü’nde farklı etkinlik ve kampanyalar yürütüyoruz.

Etkinlik İşbirlikleri

Kamu, sivil toplum ve özel sektör kuruluşlarının düzenlediği etkinliklerde işbirliği yapıyor, gönüllülerimiz ile destek veriyoruz.

Festival Gönüllüsü

Çeşitli festivallerde sosyal sorumluluk partneri olarak yer alıyor, gönüllülerimiz ile birlikte etkinlik organizasyonuna destek oluyoruz.