fbpx

Gönüllülük ve Katılım

Özellikle gençlerde “gönüllülüğü yaşam tarzı haline getirmek ve toplum genelinde sivil toplum duyarlılığı oluşturmak” üzere bilgilendirme ve bilinçlendirme misyonumuzla beraber, bunu gerçekleştirmek için çeşitli etkinlikler ve eğitimler düzenliyoruz.

Yaşayarak ve deneyimleyerek öğrenme faktörleri dikkate alınarak uyguladığımız bu eğitimler ile kısa vadede bilgilendirme, orta vadede beceri, uzun vadede ise kalıcı davranış ve alışkanlık kazanımlarının sağlanması amaçlıyoruz.

Gönüllü Eğitim Programı (GEP)

Gönüllü Hareketi'ne katılmak isteyen gönüllüleri Gönüllü Eğitim Programı'na dahil ederek, gönüllülüğü bir yaşam tarzı haline getiriyoruz.

IB Gönüllülük Programı

Özellikle International Bachelor (IB) programının uygulandığı liselerde okul yönetimi ve öğretmenlerle işbirliği yaparak gönüllülük programı uyguluyoruz.

Topluma Hizmet Uygulamaları

Üniversitelerin özellikle eğitim fakültelerinde olan “topluma hizmet uygulamaları" dersi kapsamında 8-14 haftalık gönüllülük programı uyguluyoruz.

Festival Gönüllülüğü

Çeşitli festivallerde sosyal sorumluluk partneri olarak yer alıyor, gönüllülerimiz ile birlikte etkinlik organizasyonuna destek oluyoruz.

Etkinlik İşbirlikleri

Kamu, sivil toplum ve özel sektör kuruluşlarının düzenlediği etkinliklerde işbirliği yapıyor, gönüllülerimiz ile destek veriyoruz.