fbpx

Blog

Gıda Saklama Yöntemleri Konuşuldu
Bizden Haberler

Gıda Saklama Yöntemleri Konuşuldu

Gıda Mühendisi Gülce Kabasakaloğlu, derneğimizin davetlisi olarak Karaman Dernekler Yerleşkesi’nde Gıda ve Gıda Saklama Yöntemleri hakkında değerli bilgiler sundu. Gıda Bankası gönüllülerimizin çoğunlukla katıldığı paylaşım toplantısında, Porsion Gıda Arge ve Kalite Güvence Uzmanı Kabasakaloğlu, gıda güvenliği konusunda pratik ve uygulanabilir bilgiler paylaştı.

Açıkta satılan ürünlerin kesinlikle satın alınmaması gerektiğini vurgulayan Kabasakaloğlu, evde pişirilen gıdaların saklama koşulları, bilinçli ürün satın alma ve saklama yöntemleri, kanserojen ve alerjen maddeler, ekonomik ürün reyonlarından alışveriş yapma ve yumurta ile mantar tüketiminde dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında da önemli bilgilendirmelerde bulundu.

Gıda Mühendisi Kabasakaloğlu, Kurban Bayramı yaklaşırken kurban etlerinin +4 derecede 1,5-2 gün dinlendirildikten sonra tüketilmesi gerektiğini ve sonrasında -18 derecede saklanması gerektiğini vurguladı.

Dernek başkanımız Sertaç Şipka tarafından konuşmacımıza etkinliğin anısına bir kupa hediye edildi. Kendisine değerli paylaşımları için teşekkür ederiz.