fbpx

Blog

Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt’u Ziyaret Ettik
Bizden Haberler

Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt’u Ziyaret Ettik

Dernek Başkanımız Sertaç Şipka ve üyemiz Hayri Tuncer, Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt’u makamında ziyaret ederek, kendisine yeni görevinde başarılar diledi ve dernek çalışmalarımızı anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

Gönüllü Hareketi Derneği’nin Orhaneli ilçesinde yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ve faaliyetlerini konusunda Başkan Aykurt’u bilgilendiren Şipka, “geçtiğimiz dönem Orhaneli’de 3 ilkokul ve 1 ortaokulda Oyunla Büyü projesini yürüttük. Proje kapsamında 638 çocuk atölyelere katıldı ve 35 etkinlik yapıldı. Köy okullarındaki çocuklara ulaşabilmek için ise Oyun Karavanı projesini başlattık.” dedi ve Başkan Aykurt’u 6 Ekim’de gerçekleşecek Eker I Run’da Oyun Karavanı’na destek için yardımseverlik koşusu yapmaya davet etti.

Orhaneli gençlerinden başarılı ve desteğe ihtiyaç duyan üniversite öğrencilerinin, derneğimizin burs programından ve yurtdışında gönüllülük fırsatlarından yararlandığını anlatan Şipka, “İmkanı kısıtlı ve başarılı birçok genci üniversitelerin yaz dönemlerinde ve mezuniyet sonrasında Orhaneli’den Avrupa’ya gönüllülük yapmak üzere gönderdik. Şu an Avrupa’da gönüllülük yapan iki gencimiz Orhaneli’den. Üstelik bu gençler bu imkandan ücretsiz faydalanıyor ve tüm masraflarları da karşılanıyor” dedi.

İşbirliği yaptıkları firmalardan zaman zaman erzak desteği aldıklarını belirten Şipka, “Orhaneli’de ihtiyaç sahibi ailelere de bu yardımları ulaştırdığımızı, aynı zamanda Bursa Oyuncak Kütüphanesi’nden çocuklara oyuncak ve kitaplar gönderdiğimizi anlattı.

Oldukça verimli geçen toplantıda Başkan Aykurt, “Gönüllülüğü hayatım boyunca önemsedim. Bir insanın hayatına dokunmak, onun ihtiyacı olan konularda destek olmak kadar erdemli bir davranış yoktur. Özellikle bu çalışmalara Orhaneli gibi ilçelerimizde daha fazla ihtiyaç duyuyoruz. Bu sebeple Gönüllü Hareketi Derneği’nin çalışmalarını önemsiyorum” dedi.

Toplantı sonunda Orhaneli Belediyesi ile işbirliği yapacağımız çalışmaları artırmaya, kırsal bölgelerdeki daha fazla vatandaşın hayatına dokunma konusunda hemfikir olduk. Ayırdığı geniş zaman, ilgi ve alakası için Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt’a teşekkür ediyoruz.