fbpx

Blog

Bizden Haberler

Kaplanlar Soğutma A.Ş.’yi Ziyaret Ettik

Teknik gezilerimizden bir diğer için Kaplanlar Soğutma A.Ş.‘deydik. Oldukça bilgilendirici ve öğretici geçen teknik gezimize öğle yemeği ile başladık.

Öğle yemeğinde Yurtiçi ve Ortadoğu Satış Müdürü Cemal Bey ve Kurumsal İletişim Uzmanı Derya Hanım da yemekte bizimle birlikteydi. Ardından showroom’da çaylarımızı içerken Kaplanlar hakkında Cemal Bey’den bilgi aldık. Tanışma, bilgilendirme ve çay sohbetinin ardından üretimi gezmeye başladık.

Üretim Sorumlusu Adem Bey ve Cemal Bey üretim hakkında bilgi veriyor.
Üretimi gezerken Cemal Bey çıraklarımızın sorularını cevaplıyor.
Cemal Bey, soğutma dolapları ve teknolojileri konusunda bilgi veriyor.
Üretim yönetimi konusunda konuşurken.
Kaynak Bölümü’nden bir gezi hatırası.

Üretiminin yaklaşık %90’ını ihraç eden Kaplanlar’ın uluslararası standartlara uygun test laboratuvarları bulunmakta. Bu test laboratuvarlarını gezmek, yeni nesil soğutma çalışmaları hakkında bilgi almak çıraklarımız için ufuk açıcı oldu.

Arge Test Koordinatörü Çağrı Bey, soğutma test ve teknolojisini anlatıyor.

Teknik gezinin sonuna doğru, Kaplanlar kurucusu Ertuğrul Kaplan’ın özel ilgi alanı olan avcılık faaliyetleri sonrasında oluşturmuş olduğun Vahşi Yaşam Müzesi’ni de gezdik. Özellikle Afrika kıtasından birçok hayvan türünü yakından tanıma şansı bulduk.

Yahşi Yaşam Müzesi’ndeyiz.

Gezinin sonraki bölümünde Kaplanlar yöneticileri ve çalışanları 1,5 saat süren çok keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Bu söyleşiye, Kurumsal İletişim Uzmanı Derya Hanım, İK Sorumlusu Nilgün Hanım, Yurtiçi Satış Müdürü Cemal Bey, Kalite Müdürü Mesut Bey, Üretim Sorumlusu Adem Bey, Arge Test Koordinatörü Çağrı Bey katıldılar. Bizimle hem deneyimleri paylaştılar hem de çıraklarımızın sorularını kendi deneyimleri ile harmanlayarak cevapladılar. Kendi üniversite yılları ile değerlendirdiklerinde, Benim Adım Gelecek projesinin bir üniversite öğrencisinin hayatı için ne kadar önemli olduğu düşüncelerini bizlerle paylaştılar. Bu güzel paylaşım ortamı, göstermiş oldukları sonsuz sabır ve hoşgörü için kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz

Yönetici ve çalışanlar ile söyleşi oturumundayız.
Gezimizin son hatıra fotoğrafı.

Bu gezinin gerçekleşmesine ve projemize destek veren Kaplanlar yöneticileri ve çalışanları ile tüm Kaplanlar ailesine teşekkür ediyoruz.