fbpx

Blog

Bizden Haberler

Dr. Mustafa Esgin’de Genç Dostu Oldu

Ulusal Gençlik Parlamentosu (UGP) Genç Dostu Kent Genç Dostu Aday projesi kapsamındaki İyi Niyet Sözleşmesi’ni AK Parti Nilüfe Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Esgin imzaladı.

Gönüllü Hareketi’nin 1 Ekim 2009’da Bursa’nın ilk ve tek sivil gençlik merkezi olarak açmış olduğu Görükle Gençlik Merkezi’ni ziyaret eden Esgin, gençlik merkezi gönüllüleri ile söyleşi gerçekleştirdi. Gençlerin sorularını yanıtlayan, seçildiği taktirde gençlerle ilgili Nilüfer’de yapmayı planladıkları projeler hakkında bilgi veren Esgin, kendisinin de Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olduğunu hatırlattı. Esgin, “31 Mart`ta göreve geldiğimizde ilk işimiz Gençlik Kampüsü projemizi hayata geçirmek olacak. Gençlerimize 7/24 hizmet verecek kampus projemizde bir örneği İstanbul ve Manchester`de olan ve elektronik kart sistemiyle giriş yapılan online kütüphanesi, yüzlerce bilgisayarı, çok amaçlı spor kompleksleri ve yemekhanesi olan kampüsümüzün yapımıyla birlikte artık yerel yönetimin de öğrencilerimizin yanında olduğu hissedilecek” dedi.

Gönüllü Hareketi üyesi ve Görükle Gençlik Merkezi gönüllülerinin çalışmalarını dikkatle dinleyen ve “Genç Dostu Kent Belediye Başkanı İyi Niyet Sözleşmesi”ni imzalayan Esgin, “Gönüllü Hareketi’nin çalışmalarını hayranlıkla takip ediyorum. İmzaladığım iyi niyet sözleşmesiyle bizim projelerimizin birbirinin aynası niteliğinde. Gençlerimize büyük önem veriyor, projelerimizi yine geleceği emanet edeceğimiz gençlerimizle birlikte oluşturuyoruz. Gençlik kampüsü projemiz ve gençlerin politikalarına uygun düşünce yapımızla 30 Mart’a hazırız. İnanıyorum ki bu seçimi gençlerimiz ve kadınlarımızla birlikte kazanacağız. Daima genç dostu kent ve belediye başkanı olacağımı da burada taahhüt ediyorum” dedi.