fbpx

Blog

Duyurular

Çocuklara Oyun Kodlama Eğitimi

Bugün itibariyle binde 8 olan Türkiye’nin bilişim üretimindeki payını yukarılara çekmek, dijital dönüşümü yakalamak, ülkemizi bir bilişim merkezi haline getirmek vizyonuyla hayata geçirilen Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesi kapsamında, Çocuklara Oyun Kodlama Eğitimi (KODU Game Lab) ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Bu eğitimin amaçlarından birisi de çocuklara “maker” yetenekleri ve davranışları kazandırmaktır. Çocukların tüketen olmak yerine, yapan, üreten, geliştiren bir birey olma noktasında, sömestr tatillerinde bu eğitim ile desteklenmiş olacaktır.

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesi, Habitat tarafından hayata geçirilmiş ve Türkiye’deki birçok şehirde yürütülmekte olan kodlama eğitimlerini kapsamaktadır.

KODU oyun tasarlayabilmek için düşünülmüş ve Microsoft tarafından oluşturulmuş basit ve görsel bir programlama dilidir. Genel olarak çocuklar ve eğlenmek isteyen herkes için tasarlanmıştır.

Oyun konsolu ile kontrol özelliği sayesinde tasarladığınız oyunlar XBOX’da çalışabilmektedir. Programlama işlemi kullanıcı ara yüzü sayesinde gerçekleştirilmektedir. Nesne tabanlı ve basit bir arayüz bulunmaktadır.

Yaş Grubu: 8-12 Yaş

Kontenjan: 16 çocuk

Tarih: 28-29 Ocak 2017 (Cumartesi ve Pazar)

Yer: Nilüfer Dernekler Yerleşkesi

Eğitim Planı:

  • 10:00 – 13:00 (1.Oturum)
  • 13:00 – 14:00 (Öğle arası)
  • 14:00 – 17:00 (2.Oturum)

Eğitim toplamda 12 saat olarak gerçekleşecektir. Velilerin öğle arasında çocukları için beslenme çantası (kumanya) getirmesi gerekmektedir. Eğitim sonunda çocuklara katılım sertifikası verilecek olup, hazırlanan oyunlarla ilgili küçük bir yarışma da yapılacaktır.

Eğitim süresince, çocukların dikkatini ve ilgisi toplamak üzere oyun tabanlı çeşitli etkinliklerde yapılacaktır.

Getirilmesi Gerekenler:

  • Diz üstü bilgisayar (Windows tabanlı olmalı)
  • Şarj kablosu

KODU programı eğitmen tarafından çocukların bilgisayarlarına yüklenecek ve kurulumu yapılacaktır.

Başvuru Formu: http://bit.ly/cocuklarakodlama

Son Başvuru Tarihi: 26 Ocak 2017 Perşembe Saat 17:00