fbpx

Blog

Bizden Haberler

Başkan Adayları, Genç Dostu İyi Niyet Sözleşmesini İmzaladı

Kentte yaşayan gençlerin kentin sunduğu ekonomik, sosyal ve siyasi fırsatlardan eşit bir biçimde yararlanabilmesi için, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Başkan Adaylarından söz aldığı ve iyi niyet sözleşmesi imzalattığı “Genç Dostu Kent – Genç Dostu Aday Kampanyası”na Bursa’dan büyük destek geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necati ŞAHİN, Osmangazi Belediye Başkan Adayı Erkan AYDIN ve Nilüfer Belediye Başkanı ve Adayı Mustafa BOZBEY, Görükle’deki Kazım Koyuncu Sanat Sokağı’nda gençlerle bir araya geldi. Ulusal Gençlik Parlamentosu’nun düzenlediği kampanyanın Bursa’daki yürütücüleri olan Gönüllü Hareketi ile Uludağ Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu ve Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, Başkan adaylarından söz aldı.

Adaylar imzaladıkları İyi Niyet sözleşmesi ile gençlere; Sağlık, eğitim ve sosyal hizmetlere, istihdam olanaklarına, kaliteli ve kapsamlı kentsel hizmetlere, şiddete maruz kaldıkları takdirde haklarını güvence altına alacak mekanizmalara, yerel yönetimlerin planlama ve karar süreçlerine katılımını ve erişimini sağlayarak genç kadınlar ve genç engelliler ile birlikte kentsel yaşamın tüm alanlarında eşit bir biçimde yer almasını desteklemeye söz verdiler.

Gönüllü Hareketi Başkanı Sertaç ŞİPKA: “Seçimde oy kullanacak 51 milyon vatandaşımız arasında gençlerin sayısı 19 milyondur. Seçmenlerin neredeyse yarısı gençlerden oluşmakta ve buna rağmen belediye meclislerinde yeteri kadar genç temsilci bulunmamaktadır. Başkan adaylarımızdan adaylık sürecinde verdikleri sözleri tutmalarını, gençler hakkında yerel politikalar üretmesini bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde diğer adaylarımızdan da söz isteyip, İyi Niyet sözleşmemizi imzalatacağız. Sözleşmeyi imzalayan adaylarımıza teşekkür ediyoruz ve başarılar diliyoruz.”

http://www.ulusalgenclikparlamentosu.net

https://www.facebook.com/gencdostu

http://www.youtube.com/watch?v=jW6ktgMpOXc