fbpx

Blog

Bağımsızlık Günü Resepsiyonuna Katıldık
Bizden Haberler

Bağımsızlık Günü Resepsiyonuna Katıldık

ABD İstanbul Başkonsolosluğu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen 4 Temmuz Bağımsızlık Günü resepsiyonuna Dernek Başkanımız Sertaç Şipka, üyelerimizden Halil Serkan Uz ve Ezgi Yılmaz Guha davetli olarak katıldı. 

İstanbul Fairmont Quasar Hotel’de gerçekleştirilen resepsiyonda sivil toplum, medya ve iş dünyası temsilcisi ile politikacı ve diplomat da yer aldı. Maslahatgüzar Jeffrey M. Hovenier, eşi Laura Hovenier ve Başkonsolos Daria Darnell’in konukları karşılaması ile başlayan resepsiyonda, açılış konuşmalarının ardından Türkiye ve ABD milli marşları başkonsolosluk korosu tarafından seslendirildi.

Başkonsolos Daria Darnell’e bağımsızlık günü tebriklerini ileten Başkan Sertaç Şipka, davet ve organizasyon için teşekkür ederek, ayak üstü sohbet esnasında sivil toplum alanındaki çalışmaları ve işbirlikleri konusunda da paylaşımda bulundu.

Bağımsızlık Günü’nde, Amerika’da bulunan 13 İngiliz kolonisinin 4 Temmuz 1776’da Bağımsızlık Bildirgesini imzalayarak İngiliz Krallığı’ndan ayrılışı kutlanmaktadır.