fbpx

Blog

BAG Talks Experience’ın konuğu Tufan Uzaslan oldu
Bizden Haberler

BAG Talks Experience’ın konuğu Tufan Uzaslan oldu

Benim Adım Gelecek projesi kapsamında çıraklarımızın iş yaşamında uzman kişilerle bir araya geldiği BAG Talks Experience etkinliğinin bu haftaki konuğu Bosch Rexroth İnsan Kaynakları Müdürü Tufan Uzaslan oldu. Kendi sektörünün uzmanları ile bir araya gelen çıraklarımız, Tufan Uzaslan’ı yakından tanıma fırsatı bulduğu gibi, kendisiyle söyleşi yaparak tavsiyelerini alma fırsatı da elde ettiler.

Etkinliğe çarpıcı bir örnek ile başlayan Tufan Bey 1900 yılında Amerikan Borsası’na kayıtlı 2000 firmadan günümüzde sadece 1 firmanın kaldığını, değişen dünya dinamikleri ile birlikte müşteri ve çalışan profillerinin nasıl değiştiğinden bahsetti. Lise eğitimini Kabataş Erkek Lisesi’nde, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde tamamlayan Tufan Bey insan kaynakları departmanında nasıl işe başladığını, kariyer gelişim sürecini ve çalışma hayatındaki deneyimlerini çıraklarımızla paylaştı.

Söyleşinin son bölümünde çıraklarımızdan gelen soruları samimi ve içtenlikle cevaplayan Tufan Bey’e yapmış olduğu paylaşımlar ve Benim Adım Gelecek projesine vermiş olduğu destek için bir kez daha teşekkür ederiz.

Tufan Bey nasıl insan kaynakları departmanında iş hayatına başladığını çıraklarımıza anlatıyor.
1900 yılında Amerikan Borsası’na kayıtlı 2000 firmadan 1950 yılında 12,1990 yılında 2, günümüzde ise sadece 1 firmanın kaldığını biliyor muydunuz ?
”Dünyada değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.” Değişen müşteri profiline ve beklentilerine ayak uyduramayan firmaların ayakta kalma şansı yoktur.
Tufan Uzaslan çıraklarımızdan gelen soruları cevaplıyor.
Tufan Uzaslan ve Gönüllü Hareketi Derneği Başkanı Sertaç Şipka, BAG Proje ekibiyle
BAG Talks Experince hatıra fotoğrafı