fbpx

Blog

Bizden Haberler

Valeo’daki Ustalarımız Round-Table Konuğu Oldu

Round-Table’ın bu haftaki konukları Kariyer Ustalarımız, Valeo Orta Avrupa Tedarikçi Kalite Müdürü Halil Kurtuluş Akgöz ve Valeo Aktivite Kalite Müdürü Seçkin Ünal oldu.

Oldukça keyifli geçen buluşmamız, kısa bir tanışma ile başladı. Ardından Halil Kurtuluş ve Seçkin Bey, Valeo hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmamız açısında kısa bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirdiler. Bu noktada Valeo’nun birçok ülkede bulunan gelişmiş ağı, patent sahibi olduğu alanlar, “connected cars”, yeni nesil otomotiv sistemleri gibi konularda bilgi ve deneyimlerini çıraklarımızla paylaştılar. İlerleyen günlerde Valeo’ya gerçekleştireceğimiz teknik gezi öncesinde, çıraklarımız son derece yararlı bilgiler edindiler.

Ustalarımızadan Halil Kurtuluş Akgöz, Valeo hakkında genel bilgilendirme yapıyor.
Seçkin Bey’in Valeo’nun patent ve yenilikleri hakkında bilgilendirme yapıyor.
“Connected cars” sistemini Kurtuluş ve Seçkin Bey anlatıyor.

Bilgilendirme sonrasında, iş hayatında “iletişim” konusunun önemi, uluslararası ölçekli bir firmada etkin iletişim kurmanın yolları, kolaylıkları ve zorlukları konusunda tecrübe aktarımında bulundular. Bu aktarımı da, çok verimli bir atölye çalışması ile çırakların pekiştirmesini sağladılar. “Ne anlattığımızın değil, karşımızdakinin ne anladığının zaman zaman daha önemli olduğunu” deneyimlerken, bu durum karşısında iş yaşamına nasıl kendimizi hazırlayabiliriz konusunu konuştuk.

“İletişim” konulu atölye çalışmasının çıktıları eğlenceli sonuçlar doğurdu.

Soru-cevap kısmında en çok üzerinde durduğumuz konu ise üniversite eğitimi süresince edindiğimiz sosyal faaliyet, gönüllülük ve gönüllü staj/iş deneyimleri oldu. Oldukça verimli geçen Round-Table buluşması, çıraklarımızın yüksek motivasyonu ve konuklarımızın enerjisi ile planlanan saat aralığından çok daha uzun sürdü.

“Benim Adım Gelecek” projesinin her aşamasında bizlere destek olan ustalarımız, Halil Kurtuluş Akgöz ve Seçkin Ünal’a bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Soru-cevap kısmındaki söyleşimiz ile devam ediyoruz.
Bir Round-Table hatırası.