fbpx

Blog

Orman Yangınları Sürerken Ne Yapabiliriz?
Bizden Haberler

Orman Yangınları Sürerken Ne Yapabiliriz?

Muğla, Antalya, Kütahya ve Kayseri başta olmak üzere şu an birçok şehirde orman yangınları devam ediyor. Gönüllü Hareketi Derneği olarak herkes gibi biz de “ne yapabiliriz?” sorusunu soruyoruz. Bu süreçte destek olmak isteyen gönüllülerimizden mesajlar da gelmeye devam ediyor. Güncel durum ile ilgili bilgilendirme yapmak istiyoruz.

Milas Belediyesi, Alanya Kaymakamlığı, diğer belediyeler ile kaymakamlıklara bağlı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ile irtibat halindeyiz. Şu anki ihtiyaçların kamu kurumları tarafından karşılandığı, yangın söndürme ve diğer ihtiyaçlar ile ilgili listelerin kurum sayfalarında paylaşılacağını öğrendik.

Yangınlar kontrol altına alındıktan ve söndürüldükten sonra afet bölgelerindeki ihtiyaçların yetkililer tarafından daha net tespit edilebileceği görüyoruz. Tespitler sonrasında bu ihtiyaçların karşılanması için gönüllülerimiz ve bağışçılarımız ile birlikte elimizden gelen desteği vereceğiz.

Aynı zamanda, Şubat 2021’de üyelik başvuru yaptığımız Afet Platformu’nun duyurularını takip ediyor ve platform üyesi STK’lar ile iletişimimizi sürdürüyoruz. Afet Platformu tarafından yapılan duyurular ve gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

Sorularınız, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tüm gönüllülerimize ve bağışçılarımıza ilgi ve duyarlılığı için teşekkür ediyoruz.