fbpx

Blog

Bizden Haberler

Hazırlıklı ve Hazırlıksız Konuşma Atölyesi Yapıldı

“Benim Adım Gelecek” Proje kapsamında gerçekleştirilen atölye çalışmalarından “Hazırlıklı ve Hazırlıksız Konuşma Atölyesi”nin 2.cisi gerçekleştirildi. Atölye çalışması kapsamında çıraklarımız öncelikle 10-18 dk arasında, önceden hazırlanmış olan sunumlarını yaptılar.

Çıraklarımızdan Merve “EMC’de Kompozit Malzemenin Önemi” konusunu; Aykut “Altın Oran” konusunu ve Okan “Hayatın Yönünü Değiştiren İnsanlar” konusunu sundu. Her sunum sonrasında, daha önceki eğitimler anlatılanlar doğrultusunda çıraklar birbirlerine geri bildirimde bulundular.

Merve’nin sunumu
Okan’ın sunumu.
Aykut’un sunumu.

Atölye çalışmasının ikinci bölümde ise hazırlıksız konuşma etkinlikleri gerçekleştirildi. Çıraklar görmeden çektikleri kağıtlardan çıkan kelimeler konusunda kısa bir süre düşündükten sonra, 2,5 ile 3 dk. arasında hazırlıksız olarak konuşmalar gerçekleştirdiler. Bu konuşmalar esnasında da hakemlerimiz konuşmaların içeriğini gözlemlediler. Konuşma süresinin sonunda, her hakem kendi alanı ile ilgili olarak konuşmacı çıraklara geri bildirimler verdiler. Verilen geri bildirimler sayesinde her çırağın yaptığı 3 konuşmanın ardından, konuşma becerilerinde göz görülebilir gelişim ve değişimler yaşandı.

Hazırlıksız konuşma da hakemlerimiz.
Kelime Bilimci: Okan
Beden Dilimci: Aykut
…I… Sayıcı: Merve

BAG 2016/2017 Dönemini son etkinliği olan bu atölye çalışması ile birlikte, Proje Koordinatörümüz ve atölyenin “Zaman Bükücü” hakemi Mesut Şentürk’ten bu fotoğraf geriye kaldı 🙂 “Yeni döneme şimdiden hazırız” mesajı taşımaktadır…

Zaman Bükücü: Mesut