fbpx

Blog

Duyurular

Hasan Ali Yücel İlkokulu İle Ortak Proje

Gönüllü Hareketi olarak bir sonraki dönemde yerelde sosyal sorumluluk projelerini oluşturmak için çalışmalarına yaz döneminde başladık. Sosyal sorumluluk çalışmalarının yararlanıcı hedef kitlesini, ilkokul seviyesinde çocuklara taşımak için bir çalışma başlattık. Bu çalışma da Bursa’nın dezavantajlı bölgelerinden Arabayatağı’ndaki okullardan biri olan Hasan Ali Yücel İlkokulu işbirliği yapıyoruz.

Okul yöneticileri ve ilgili öğretmenler ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda, okulun ve bölgenin ihtiyaçları hakkında bilgi alıp, çocukların sosyo-kültürel ve sosyo-ekonomik durumlarını öğrendik. Gönüllü Hareketi yöneticileri ve gönüllüleri ile gerçekleştirdiğimiz ziyarette yeni bir proje fikrinin temelleri atılmış oldu. Fikir alışverişinin ardından, projenin yazılı hale getirilmesine karar verildi. Gönüllü Hareketi olarak okulda görev yapmakta olan ilgili öğretmenler ile yazacağımız projenin ardından, projenin Eylül ayında okulların açılması ile başlaması ve eğitim-öğretim yılı sonuna kadar devam etmesi planlamaktadır.

Projede, dezavantajlı çocukların ders dışı zamanlarda katılım göstereceği bir atölyenin okul içerisinde oluşturulması ve çocuklarda öğrenme yöntemleri sorgulama yeteneklerini artırmak amaçlanmaktadır. İsteyen yaş grubundan kişiler – özellikle üniversite öğrencileri – gerekli başlangıç eğitimlerini aldıktan sonra projede gönüllülük yapabileceklerdir.