fbpx

Blog

Çocuklar Oyuncaklarını Bağışlıyor
Bizden Haberler

Çocuklar Oyuncaklarını Bağışlıyor

Adım Adım Bursa antrenörlerinden Emre Mollaahmetoğlu’nun kızları Alya ve Lara Bursa Oyuncak Kütüphanesini ziyaret ederek oynamadıkları oyuncakları bağışladılar.

7 yaşındaki Alya oyuncaklarını verirken ”Ben bu oyuncaklara sahip olduğum için şanslıyım, diğer çocuklarında istediği oyuncakları burada bulabilmesi için oyuncaklarımı buraya getirdim.” diyerek çok örnek bir davranış sergiledi. Aynı zamanda kütüphanemize de üye olan Alya ve Lara kardeşler, beğendiği oyuncaklardan bir tanesini de ödünç aldılar.

Yalnızca annelerin değil, babaların da çocukları ile birlikte kaliteli vakit geçirmelerinin ve onlara hayat değerleri kazandırmalarının en güzel yolu Bursa Oyuncak Kütüphanesi’nden geçiyor. Değerli antrenörümüz Emre Mollaahmetoğlu’na bu örnekliği için ayrıca teşekkür ediyoruz.

Lara ve Alya, üyelik formlarını dolduruyor.

Geçtiğimiz hafta kütüphanemize üye olan Duru Nefes ise, bu hafta başka çocuklarla paylaşmak için getirdiği oyuncaklarıyla kütüphanemizi ziyaret etti.

Çocuğa paylaşmayı anlatmak ve öğretmek için önce oyuncakları ve sahip olduğu şeyleri paylaştığı zaman kaybetmeyeceğini, oyuncakların ona ait olduğunu ve kontrolün onda olduğunu hissettirmek gerekir. Çocuk paylaşmayı kendi kendine öğrenmez, ebeveynlerinin ve birincil bakım verenlerin çocuğa paylaşmayı öğreneceği bir ortam sağlaması gerekir.

Siz de çocuğunuzun erken yaşta paylaşım kültürünü öğrenmesi için ona önce oyuncak kütüphanesini anlatmakla işe koyulabilirsiniz. Onu bir kez kütüphanemize getirip, oyuncak ödünç almasını sağladıktan sonra, kendi oyuncaklarını paylaşabileceğini ve Bursa Oyuncak Kütüphanesi’ne bağışlayabileceklerini birlikte anlatalım.

Eve gittiğinizde oyuncaklarını getirmesi için kendi özgür iradesi ile seçmesine destek olun, onu cesaretlendirin. Kütüphanemize geldiğinizde, oyuncaklarını kütüphane raflarına dizmelerine destek olalım. Paylaşmayı öğrenmenin en güzel yolu, Bursa Oyuncak Kütüphanesi’nden geçiyor.

Duru Nefes, oyuncaklarını kütüphanemize getirdi.