fbpx

Blog

Duyurular

“Bütün Renkler Çocukların” Projesi Onaylandı

Hasan Ali Yücel İlkokulu yetkilileri ve öğretmenleri ile birlikte oluşturmuş olan “Bütün Renkler Çocukların” adlı sosyal sorumluluk projemiz Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanmıştır.

Hazırlıklarına 2014 yılının ilk aylarında başladığımız projenin onay sürecinin de tamamlanmasının ardından, proje faaliyetleri Kasım ayı itibariyle başlayacaktır. Temmuz 2014 – Haziran 2015 dönemini kapsayan projenin faaliyetleri 8 ay boyunca devam edecektir. Proje faaliyetleri kapsamında Hasan Ali Yücel İlkokulu’nda eğitim görmekte olan 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile birlikte sosyal beceri kazandırmaya yönelik oyun ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir.

Projeye katılacak gönüllülerin belirlenmesine yönelik gönüllülük çağrısı önümüzdeki günlerde yayınlanacak, gönüllülerin seçilmesinin ardından kendilerine 2 günlük bir eğitim verilecek ve sonrasında projeye başlanacaktır. Gönüllü katılım ve faaliyetlerin oluşturulması konusunda Uludağ Üniversitesi PDR Topluluğu ile işbirliği yapılacaktır.

Bursa’nın dezavantajlı bölgelerinden biri olan Arabayatağı Mahallesi’nde yaşayan çocukların sosyal ihtiyaçlarınını karşılamak üzere bu projeyi gönüllülerimiz ile birlikte gerçekleştirecek olmaktan dolayı gururlu ve heyecanlıyız.

Detaylı bilgi ve iletişim için: info@gonulluhareketi.org