fbpx

Blog

BAG Talks Experience’ın konuğu Vehbi Varlık oldu
Bizden Haberler

BAG Talks Experience’ın konuğu Vehbi Varlık oldu

Benim Adım Gelecek projesi kapsamında çıraklarımızın iş yaşamında uzman kişilerle bir araya geldiği BAG Talks Experience etkinliğinin bu haftaki konuğu İnoksan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık oldu.

Vehbi Varlık, iş hayatına nasıl girdiğini, kariyer gelişim süreçlerini çıraklarımıza aktarıyor.

Vehbi Varlık çıraklarımızdan gelen soruları cevaplıyor.

6 yaşında ailesiyle birlikte Kosova’dan göç edip Türkiye’ye yerleşen, öğrencilik yıllarında çalışma hayatına başlayan Vehbi Varlık, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’ni bitirdikten sonra Inter Gaz firmasında çalışmaya başladı. 6 yıl sonunda fabrika müdürlüğüne kadar yükselen Vehbi Bey, küçük bir atölyede bugün dünya markası olan İnoksan firmasının temellerini attı. Kendisine ‘’yaptığı işte her zaman en iyi olmayı’’ ilke edinen Vehbi Bey, İnoksan’ı günümüzde 450 kişiyle 5 ülkeye ihracat yapan sektörünün lider firmalarından biri haline getirdi.

İşinde mutlu olmayan kişinin başarılı olamayacağını vurgulayan Vehbi Bey, çıraklarımıza meslek ve pozisyon seçimlerinde bu kriteri göz önünde bulundurmalarını ve üniversite yıllarında yapılan stajların öneminden bahsetti. Söyleşinin son bölümde çıraklarımızdan gelen soruları içtenlikle yanıtlayan Vehbi Varlık tarafından çıraklarımıza Motivasyon ve Başarı için 50 Taktik isimli kitapçık hediye edildi.

Etkinlik sonunda bugünün anısına Gönüllü Hareketi Derneği Başkanı Sertaç Şipka tarafından Vehbi Varlık’a plaket takdim edildi. Kendisine yapmış olduğu eşsiz paylaşımlar,hediyeler ve Benim Adım Gelecek projesine vermiş olduğu destek için bir kez daha teşekkür ederiz.

Bugünün anısına Gönüllü Hareketi Başkanı Sertaç Şipka tarafından Vehbi Varlık’a plaket takdim edildi.
Vehbi Varlık ve Gönüllü Hareketi Derneği Başkanı Sertaç Şipka, BAG Proje ekibiyle
BAG Talks Experince hatıra fotoğrafı