Kulüpler

Kulüpler, ortak ilgi alanı ve amaçlara sahip olan; daha önceden belirlenmiş ve yazılı olarak oluşturulmuş amaçlar doğrultusunda bilgi, beceri ve deneyimlerini geliştirmek isteyen kişileri, Gönüllü Hareketi bünyesinde sosyal sorumluluk bilinciyle bir araya getiren gönüllü topluluklarıdır.

Kulüp Çalışma Yönergesi için tıklayınız.

Yeni bir gönüllü kulübü oluşturma konusunda bir öneri, talep ve düşünceniz var ise  Kulüp Çalışma Yönergesi doğrultusunda info@gonulluhareketi.org adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

English Club

Kulüp Amacı: Her yaştan kişinin, özellikle de gençlerin, İngilizce konuşma becerilerini geliştirmek, bu konudaki özgüvenlerini artırmak ve farklı kültürleri keşfetmelerini sağlamak.

İngilizce biliyorum ama konuşamıyorum! Kursa gittim ama pratiğim yok! Yurt dışına çıktım ama konuşmayı unuttum! Kariyerimde terfi etmek için İngilizce şart ama geliştirmem gerek! vb. söylemleri günlük hayatımızda çok kullanıyoruz. Yabancı dil becerisini geliştiren, dünyadaki en yaygın dili olan “İngilizce”yi yaşamın farklı alanlarında kullanmak isteyen ve diğer kişileri bunun için destekleyen gönüllüler bir araya geliyor.

Neler Yapıyoruz?

  • – Speaking Hours
  • – Meet the World
  • – Debate
  • – City Hunting
  • – Speak UP

Fotoğraf Kulübü

Kulübün Amacı: Fotoğraf sanatına gönül veren ve fotoğrafçılığı hobi olarak benimseyen insanları bir araya getirerek fotoğraf odaklı faaliyetleri hayata geçirmektir.

Zamanın en küçük birimi olan an’ın farkına varmak ve hayatın bizlere sunduğu mucizeyi keşfetmek üzere fotoğraf sanatına gönül veren fotoğraf meraklısı ve hobi tutkunları, sosyal sorumluluk bilinciyle bir araya geliyor.

Neler Yapıyoruz?

  • – Fotoğraf Okumaları
  • – Fotoğraf Söyleşileri
  • – Çekim Gezileri

Türetim Kulübü

Kulübün Amacı: Sürdürülebilir insan yerleşimleri oluşturmak, kendi ihtiyaçlarını yine kendisi karşılayabilen, çevresini sömürmeyen ve kirletmeyen, uzun vadeli düşünen ve davranabilen, ekolojik anlamda sağlıklı ve ekonomik olarak da uygulanabilir bir insan yaşantısının örnekliğini yapmaktır.

Türetim düşüncesini ve felsefesini içselleştirmek, bu anlamda sahip olduğu bilgi, beceri ve deneyimleri aktarmak, toplum yapısının önce üretime başlamasını sonra da türetime geçmesini arzu eden gönüllüler bir araya geliyor.

Buluşma: Her Perşembe 19:00 – 21:00